O mně

Jmenuji se Martin Dolinský a krajinářské fotografii se věnuji od roku 2014. Fotit krajinu a přenášet atmosféru daného místa a okamžiku do fotografií je moje vášeň. Dělám co mě baví a naplňuje, nejraději mám objevování nových míst, cestování a hledání nových kompozic. Dnes již 4. rokem pořádám fotografické workshopy a expedice s partami podobných nadšenců a snažím se jim ukázat, jak co nejlépe zachytit přírodní krásu a také pro ně zprostředkovat zážitky na které nezapomenou.

Proč fotím

Fotit jsem začal, protože jsem chtěl mít kvalitní fotky ze svých dovolených. Chtěl jsem vytvářet fotografie, které člověku ukážou krásu krajiny. Začal jsem hledat na internetu známé fotografy, kupoval si kurzy a čím dál častěji vyrážel do přírody. Takto jsem si vytvořil vlastní styl focení, který mě baví a naplňuje.

Jak fotím

Většinou nefotím za denního světla, snažím se počkat na tu nejlepší možnou atmosféru. Rád pracuji s netradičním světlem a vymýšlím zajímavé kompozice. Upřednostňuji kvalitu před kvantitou, chci, aby každá má fotografie byla něčím originální a neobvyklá. Aby z ní divák cítil atmosféru daného místa a měl stejné pocity, které jsem v tu chvíli sám cítil.

A stejně, focení je jen záminka

Přestože při plánování mých cest hraje fotografování důležitou roli, to, co nakonec zůstane hluboko ve mně, nejsou dlouhé hodiny mrznutí u stativu, ale zážitky a pocity, na které mohu vzpomínat.

Kontaktní informace

Martin Dolinský
E-mail: martin@dolinskyphoto.cz
Telefonní číslo: 775 437 228
Facebook: www.facebook.com/MartinDolinskyPhotography
Instagram: www.instagram.com/dolinskylandscapes