Spolupráce

Jako krajinářský fotograf jsem se dal na cestu kvality, nepoužívám žádné presety a nic takového. Vždy je pro mě důležitej konkrétní okamžik, kterej chci, aby na diváka dýchl co nejpodobněji jako dýchal na mě, když jsem ho fotil.

Foťák, stativ a dobrý objektivy jsou samozřejmost. Je ale ještě jedna věc, kterou někdy používám abych fotku posunul k lepšímu výsledku. Jak už asi někoho z Vás napadlo, jsou to filtry. Já jsem si pro výbornej poměr kvality a ceny vybral Českou firmu VFFOTO.

Začal jsem klasikou, šroubovací polarizační a ND filtry. Jednou po focení jsem měl vážně zmrzlý prsty a snažil jsem se filtr sundat z objektivu, přičemž mi spadl na zem. Zrovna šlo o polarizační filtr, kterým se točí a tím se upravuje jeho efekt. Pádem jsem filtr poškodil, čemuž se nedá divit, už tak jsem nečekal, že tohle vůbec přežije. Rozhodl jsem se ho poslat na firmu VFFOTO na opravu a čekal jsem, až se mi ozvou a kolik mě bude oprava stát. Místo toho mi ale do čtyř dnů došel opravený filtr a ještě s omluvným dopisem. To jsem vůbec nečekal !!!! Na základě toho si u mě VFFOTO získali obrovský sympatie.

Rozhodl jsem se jim ozvat na IG. Dostal jsem kontakt na pana Fučíka (majitele firmy) se kterým jsem se chtěl domluvit na možné spolupráci. Díky této spolupráci jsem narazil na systém magnetických filtrů. A to je další důvod, proč tenhle článek píšu. Jednoduše řečeno je to PECKA. Filtr se krásně sám přichytí na objektiv bez toho, aniž bych si nechtěně rozladil ohnisko a to stejný při sundávání, nehledě na praktickou a bezpečnou manipulaci s filtry. Jednoduše nasadíte a sundáte filtr i když máte třeba zmrzlý ruce.

To bylo něco málo z mé zkušenosti a zároveň bych tímto článkem chtěl firmě VFFOTO poděkovat a doporučit ji ostatním. Sám filtry nadále používám a nemám nejmenší důvod měnit.

Kontaktní informace

Martin Dolinský
E-mail: martin@dolinskyphoto.cz
Telefonní číslo: 775 437 228
Facebook: www.facebook.com/MartinDolinskyPhotography
Instagram: www.instagram.com/dolinskylandscapes